Slovensko váha, nestavia.

Autor: Martin Schwantzer | 24.8.2015 o 11:37 | (upravené 24.8.2015 o 13:43) Karma článku: 2,82 | Prečítané:  809x

Presnejšie povedané nestavia v požadovanom množstve a rýchlosťou, akú by sme pre rozvoj krajiny potrebovali.

Už dávnejšie sme poukazovali na potrebu prepojenia rýchlostnou cestou práve spojnicu sever-juh a teda Maďarsko prepojiť s Poľskom. Táto akcia obyvateľov obce Dvorianky v okrese Trebišov je pre nás dôkazom, že našou prioritou musí ostať práve kvalitné dobudovanie cestnej infraštruktúry naprieč Slovenskom. Sme v 21.storočí a musíme si uvedomiť, že za posledných 25 rokov skôr vo výstavbe stagnujeme ako napredujeme.

Taktiež si treba uvedomiť, že avizovaná novela zákona o cestnej premávke, ktorý je v zodpovednosti ministerstva vnútra SR a jeho úprava by v praxi dovolila prejazd kamiónov aj v nedeľu, do siedmej hodiny ráno. V súčasnosti môžu jazdiť iba do sobotňajšej polnoci a následne od nedele od 22. hodiny.

Podľa informácií z médií (aktualne.sk) bola možnosť ovplyvniť podobu tejto chystanej novely od 29. júna do 17. júla. Za ten čas bolo vznesených viac ako 130 pripomienok, z toho takmer 40 zásadných. Ministerstvo nevyhovelo Asociácii zamestnávateľských zväzov a združení SR, Slovenskej obchodnej a priemyselnej komore (SOPK), hlavnému mestu Bratislava ani verejnosti. Vyhovela však viacerým zásadným pripomienkam. Kamióny nebudú môcť jazdiť v nedeľu a štátny sviatok od 00.00 h do 07.00 h po diaľniciach, rýchlostných cestách a cestách I. triedy. Úspešne sa proti tomu postavilo Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS).

 

Môj názor je jednoznačný: Pri aktuálnom prepojení Slovenska diaľnicami a rýchlostnými cestami vidím v tejto novele viac škody ako úžitku. Doplácať na túto novelu môžu práve obyvatelia dotknutých obcí, cez ktoré vedú dopravné koridory. Dobudujme najprv rýchlostné cesty a diaľnice tak, aby sme o povolení jazdy cez víkendy a sviatky mohli diskutovať.

 

                                                                                                      Martin Schwantzer

                                                                                                                 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?